This event will be run on the F5d/10 course

 

STARTSHEET

starting order in MS Excel format

starting order in PDF format 

 

 

RESULTS

 

 results in pdf format

 



Norlond TT Combine 10 - 27/4/08



Pos Name Club Cat Vet Std Best L3Y Time

1 David McGaw Artic Premier RT S
2 up TTT 21.07
1st Place 2up TT
1 Tim Bayley Artic Premier RT S
2 up TTT 21.07
1st Place 2up TT
2 Geoff Bunyan Spirit RT V47
2 up TTT 25.13
2nd Place 2up TT
2 Andy Barrett Spirit RT V45
2 up TTT 25.13
2nd Place 2up TT


















1 Jason Gurney Team MK S
20.31 21.56
1st Place
2 Eddie Adkins Bournmouth Arrow V59 29.34 20.38 22.35 6.59 2nd Place & 1st on standard
3 Neill Coventry Agiskoviner.com V50 27.33 20.31 22.39 4.54 3rd Place & 3rd on standard
4 Simon Cannings Team MK S
20.21 22.48
4th Place
=5 Richard Webster Team Welwyn S
22.19 22.56
Equal 5th Place
=5 Steven Brown Hemel Hempstead S
20.36 22.56
Equal 5th Place
7 Nicholas Pitt Team Sanjan Design S
21.01 22.59
7th Place
8 Sam Hayes Beds Road CC S
22.35 23.07

9 Andy Sharman Team MK S
21.16 23.08

10 Tony Parks North Bucks RC V43 26.06 21.04 23.15 2.51
11 Robert Saunders North Bucks RC V48 27.07 21.47 23.25 3.42
12 Andy Stuart VC St Raphael S
23.07 23.34

13 Paul Davis St Ives CC V42 25.54 22.28 23.36 2.18
14 Russell Rowles Spirit RT V46 26.42 24.34 23.44 2.58
15 Gavin Hinxman Welland Valley V40 25.30 22.03 23.52 1.38
16 Christopher Lodge Finsbury Park CC V53 28.12 21.48 23.54 4.18
17 Phil Lisher Team Welwyn 18
23.33 23.56

18 Richard Moule Bossard Wheelers V51 27.46 23.34 24.01 3.45
19 Geoff Perry Team MK V48 27.07 23.02 24.07 3.00
=20 John Buchanan North Bucks RC S
24.15 24.25

=20 Michael Shattock Fenland Clarion S
23.39 24.25
Inc 16 seconds late start
22 Phil Moss Hemel Hempstead S
21.34 24.32

23 Tim Cox Hemel Hempstead S
20.41 24.34

24 David Rogers Hemel Hempstead V50 27.33 22.39 24.52 2.41
25 Steve Robinson Hitchen Nomads CC S
24.05 25.03

26 Tom Silverlock Hemel Hempstead V43 26.06 24.58 25.16 0.50
27 Simon Layfield Team Welwyn v43 26.06 23.43 25.29 0.37
27 Andrew Murray Hemel Hempstead S
22.29 25.32

28 Paul Hall Beds Road CC V41 25.42 29.26 25.49 -0.07
=29 Joseph Magnus Team Welwyn 15 Jv
NPP 25.51

=29 Miss Melanie Conibear Hemel Hempstead LS
23.46 25.51

31 Chris Hartley North Bucks RC V50 27.33 24.17 25.58 1.35
32 Ms Louise Schuller Finsbury Park CC LV47 28.38 22.38 26.08 2.30
33 Darren Haydon North Bucks RC S
27.56 26.09

34 Alan Crane Team Sanjan Design S
22.50 26.23

35 Trevor Parish A5 Rangers V63 30.30 24.28 26.24 4.06
36 Lyndon Lewis Beds Road CC V49 27.20 25.10 26.29 0.51
36 Merv Player Hertfordshire Wheelers CC V74 33.18 24.36 26.42 6.36 2nd on standard
37 Andrew Burnett Team MK V45 26.30 23.39 26.44 -0.14
35 Andy Lambeth North Bucks RC V50 27.33 24.20 26.54 0.39
36 Andrew Porter Welwyn Wheelers V46 26.42 25.19 27.23 -0.41
36 Robert Blackmore Icknield RC V45 26.30 26.51 27.36 -1.26
37 Colin Holmes Icknield RC V65 31.00 25.04 27.47 3.13
38 Bernard Smith Kettering CC V71 32.30 24.33 28.09 4.21
39 Chris Parkes North Bucks RC V48 27.07 27.53 28.29 -1.22
40 Michael Richardson Icknield RC V67 31.30 29.31 32.29 -0.59